Euro-Toques Nederland Restaurantprijs By Le Nouveau Chef
Kook Wedstrijd voor Euro-Toques Professionals
Maandag 22 september 2025 Gastvrij Rotterdam
11.00 – 16.00 uur, prijsuitreiking 16.30 uur
Je kunt je met twee koks en één gastheer/gastvrouw inschrijven voor deelname aan de Euro-Toques Nederland Restaurantprijs 2025 door inschrijfformulier incl. motivatie ( maximaal 100 woorden) in te vullen.
De aanleiding
De wedstrijdkommissie heeft als doel aantrekkelijke wedstrijden te organiseren voor deelnemers, jury en publiek. Daarom is gekozen voor een nieuwe invulling van de wedstrijdarena en de wedstrijden. Het streven hierbij is een constante interactie met deelnemers en toeschouwers. Er is een compactere wedstrijdarena ( 2 keukens naast elkaar) waar de deelnemers hun ( in eigen keuken voorbereide) gerechten aan het publiek demonstreren en vertellen over de gebruikte technieken en ingrediënten. De jury is rondom de demonstratiekeuken geplaatst om te bereiken dat er meer gevolgd kan worden van het gebeuren in de keuken en er onafhankelijk van elkaar beoordeeld kan worden. De voorkant van wedstrijdkeuken wordt vrij gelaten zodat moderator met de deelnemers en het publiek in gesprek kan. De deelnemers maken hun gerechten af en lichten deze toe aan de jury. Na de wedstrijd volgt het beraad van de jury ( 16.00 – 16.30 uur) om tot een prijsuitreiking te komen ( 16.30 uur). De VIP lounge in de vorm van een terras voor de wedstrijdkeuken is DE netwerkplaats voor ETN leden, partners en gasten. Drinks & bites worden deze maandag verzorgd door Restaurant ’t Arsenaal 1309 Doesburg by Björn de Waal en zijn brigade. Winnaars van de Restaurantprijs 2024. In het algemeen willen we duurzaam werken en no-waste aandacht geven, vooral m.b.t. afval.
De opdracht
Is jouw restaurant een echte ambassadeur van Euro-Toques Nederland?
Dan is deze wedstrijd voor jou! Echte Euro-Toques Nederland restaurants werken ambachtelijk, maken alle gerechten in eigen keuken en werken alleen met pure, natuurzuivere kwaliteitsproducten van het seizoen en van heel dichtbij. Duurzaamheid staat hoog in het vaandel. Geen onnodige foodmiles en no-waste!
De Deelnemers
Chefs en team van bij Euro-Toques Nederland aangesloten restaurants die de kernwaarden van de vereniging ondertekenen en uitdragen.
De deelnemers in willekeurige volgorde:
–
–
–
–
–
–
Omschrijving
ETN beschikt over 2 wedstrijdkeukens en netwerk VIP terras. Een zestal genomineerden bereiden van eigen duurzame seizoens- en streekproducten een driegangen menu voor in eigen keuken. Het menu wordt op het Euro-Toques Nederland Kookpodium afgemaakt en gedemonstreerd. Zij hebben hierbij de volledige vrijheid, het moet gewoon gruwelijk lekker zijn! Omdat Euro-Toques een restaurantvereniging is, zijn daarbij Hospitality en wijn-spijs combinaties van even groot belang. Daarom worden er ook bijpassende dranken geschonken die toegelicht worden door gastheer of gastvrouw.
Chef & gezel werken met eigen ingrediënten uit de streek en van het seizoen. Gezien de beperkte tijd mag je de gerechten voorbereiden in eigen keuken en worden de gerechten in de ETN demokeuken bereid en gepresenteerd, gedemonstreerd en verantwoord naar publiek en jury. Doel is het publiek te tonen hoe er gezond en smaakvol gekookt kan worden met natuurzuivere (H)eerlijke ingrediënten.
De jury
Beoordeling
- Ambachtelijk koken
- Gebruik van natuurzuivere (h)eerlijke producten van het seizoen en uit de eigen streek
- Gezond en gruwelijk lekkere gerechten
- Uitvoering, presentatie
- Gebruikte technieken
De Jury
- Jury voorzitter Euro-Toques Nederland
- Winnaar ETN Restaurantprijs 2024 Björn de Waal Het Arsenaal 1309 Doesburg
- Vertegenwoordiger Le Nouveau Chef
- Vertegenwoordiger vakmedia Culinaire Saisonnier Edwin Loos
De moderator
- Yolande Vesters, voorzitter ETN & ETI
De hoofdprijs door Le Nouveau Chef
- 1e Prijs ; Een goodiebag voor elk teamlid en een cheque van €150 per persoon.
- Alle deelnemers ontvangen een goodiebag.
Culinaire Saisonnier: Persprijs 2025
Euro-Toques Nederland: De ETN Wisseltrofee & goodiebag voor alle deelnemers & jury, Chef’s &Jury Portraits op website en socials
SVH: Deelnemers rapportage
Indeling werkplek
Indeling werkplek
Uitvoering
Het kookpodium bestaat uit 2 kook units waar 2 teams in 1,5 uur een 3 gangen menu presenteren aan vakjury en publiek. Aan beide zijden van het kookpodium zijn aan de Chef;s Table de plaatsen voor de juryleden zodat zij onafhankelijk van elkaar een oordeel kunnen vormen en het handelen van chef en team nauwgelet kunnen volgen. Ook productverbruik, afval en hygiëne worden meegenomen in de beoordeling. Voor de wedstrijdvloer is een “terras” ingericht met statafels en stoelen.
Wedstrijdleiding
Chef Jouke Piet Drijfhout is al sinds jaar en dag wedstrijdleider en kan de chefs goed en rustig aansturen.
Indeling van de werkplek
Alle apparatuur wordt gesponsord door:………
Er zijn 2 kookunits. Per deelnemer:
- 2 werkbanken afmeting …..
- Een combi oven met 2 rekken
- Een inductiekookplaat met 4 kookzones
- Een tafelmodelkoelkast.
- Stopcontacten:
Er is een gezamenlijke wasbak/gootsteen. Backstage is er een spoelkeuken. Verder aanwezig: afvalbakken, schoonmaakartikelen en voedseletiketten (INFO Foodlabels)
Voor algemeen gebruik:
- 1 diepvrieskast
- 1 vacumeermachine
- 1 snijmachine
Keukengereedschap
- Messen, klein elektrisch gereedschap en kookgerei dienen zelf te worden meegenomen Er mogen per deelnemer drie kleine stekkergereedschappen meegenomen worden.
Jury formulier
EURO-TOQUES NEDERLAND RESTAURANTPRIJS 2025 | ||||||||||||
Naam deelnemer | ||||||||||||
Restaurant | ||||||||||||
Keuken nr. | ||||||||||||
Datum | ||||||||||||
Opdracht | Notities | Criterium | Punten Behaald | Punten max. | ||||||||
Voorgerecht | Textuur | 3 | ||||||||||
Smaak | 3 | |||||||||||
Compositie | 3 | |||||||||||
Gaarheid | 3 | |||||||||||
Creativiteit | 3 | |||||||||||
Drank/Spijs | 3 | |||||||||||
Verantwoording vd chef | 3 | |||||||||||
Hoofdgerecht | Textuur | 3 | ||||||||||
Smaak | 3 | |||||||||||
Compositie | 3 | |||||||||||
Gaarheid | 3 | |||||||||||
Creativiteit | 3 | |||||||||||
Drank/Spijs | 3 | |||||||||||
Verantwoording vd chef | 3 | |||||||||||
Nagerecht | Textuur | 3 | ||||||||||
Smaak | 3 | |||||||||||
Compositie | 3 | |||||||||||
Gaarheid | 3 | |||||||||||
Creativiteit | 3 | |||||||||||
Drank / Spijs | 3 | |||||||||||
Verantwoording vd chef | 3 | |||||||||||
Algemeen | Gebruik vd ingrediënten | 3 | ||||||||||
Waste | 3 | |||||||||||
Algemene indruk | 3 | |||||||||||
Hygiëne | 3 | |||||||||||
Productkennis | 3 | |||||||||||
Totaal aantal punten behaald | 96 |
Wedstrijdschema
11.00 – 12.30 uur : teams 1 + 2
12.45 – 14.15 uur : teams 3 + 4
14.30 – 16.00 uur : teams 5 + 6
Je dient je op de wedstrijddag tussen 9.30 uur en 10.00 uur te melden bij de organisatie.
Iedere deelnemer krijgt een herinneringsattentie en een juryrapport. De prijsuitreiking vindt aan het einde van de beursdag plaats bij de ETN wedstrijdarena.
Van alle deelnemers wordt verwacht in correcte (koks)kleding aanwezig te zijn. In alle gevallen waarin deze wedstrijdvoorwaarden niet voorziet, beslist de wedstrijdorganisatie.
9.30 uur | Introductie ETN wedstrijdarena | |
Inrichten van de werkplek | ||
Gelegenheid tot het binnen brengen van de | ||
meegebrachte materialen. | ||
Aanwijzen van de werkplekken | ||
10.30 uur | Werkoverleg keuken-bediening in het restaurant | |
11.00 uur | Aanvang van de wedstrijd | |
11.00 uur | Keuken inrichten: vanaf dit moment ieder kwartier start volgende team. Ontvangst jury en gasten in het restaurant. De gastheer/gastvrouw serveert amuse en aperitief aan tafel | 11.00 – team 1 |
11.15 – team 2 | ||
11.30 – team 3 | ||
11.45 – team 4 | ||
12.00 – team 5 | ||
12.15 – team 6 | ||
11.30 uur | Presentatie voorgerecht | Team 1 |
11.45
uur |
Presentatie voorgerecht | Team 2 |
12.00 uur | Presentatie voorgerecht | Team 3 |
12.15 uur | Presentatie voorgerecht | Team 4 |
12.30 uur | Presentatie voorgerecht | Team 5 |
12.45 uur | Presentatie voorgerecht | Team 6 |
13.00 uur | Presentatie hoofdgerecht | Team 1 |
13.15 uur | Presentatie hoofdgerecht | Team 2 |
13.30 uur | Presentatie hoofdgerecht | Team 3 |
13.45 uur | Presentatie hoofdgerecht | Team 4 |
14.00 uur | Presentatie hoofdgerecht | Team 5 |
14.15 uur | Presentatie hoofdgerecht | Team 6 |
14.30 uur | Presentatie dessert . Daarna keuken opruimen. | Team 1 |
14.45 uur | Presentatie dessert . Daarna keuken opruimen. | Team 2 |
15.00 uur | Presentatie dessert . Daarna keuken opruimen. | Team 3 |
15.15 uur | Presentatie dessert . Daarna keuken opruimen. | Team 4 |
15.30 uur | Presentatie dessert . Daarna keuken opruimen. | Team 5 |
15.45 uur | Presentatie dessert . Daarna keuken opruimen. | Team 6 |
16.00 uur (uiterlijk) | Prijsuitreiking |