Home Alles over Euro-Toques

Activiteiten van EURO-TOQUES Nederland

EURO-TOQUES Nederland ooit opgericht als Stichting Europese Gemeenschap der Koks Nederland (1988) en in 1994 voortgezet als Vereniging EURO-TOQUES Nederland. In een volgende paragraaf worden het lidmaatschap en de structuur van de vereniging beschreven. EURO-TOQUES Nederland onderneemt jaarlijks een groot aantal activiteiten.

Beurzen en evenementen
EURO-TOQUES Nederland is initiatiefnemer geweest van de eerste  European Fine Food Fair in het Maastrichtse MECC. EURO-TOQUES behoort  niet tot de biologische beweging, maar  is vanwege de affiniteit met de meestal kleine producenten daar .wel nauw bij betrokken. Een van onze evenementen is het "Keukenfeest"  een menu  samengesteld naar onze doelstellingen wordt dan altijd in de eerste volle week in juni in onze  restaurants geserveerd tegen een  “feest“ prijs

Mobiele Keuken
EURO TOQUES Nederland heeft sinds 2007 een mobiele keuken tot haar beschikking dit is een keuken die het gehele jaar, in het gehele land inzetbaar is, zowel in een dorp of stad als ook op het platte land, op deze site kunt u de route volgen waar hij zoal staat in het land.

De 'Week van de smaak ®'
Oorspronkelijk een activiteit van alleen Euro-Toques Nederland maar nu uitgegroeid tot een nationaal evenement in samenwerking met Streekproducten Nederland, Biologica , Slow Food en Pierre Wind.
De Week van de Smaak ® is een  evenement met honderden grote en kleine lokale activiteiten waarin ‘smaak’ centraal staat, en waarin ambachtelijke streekproducten, seizoensproducten en gezonde voeding de hoofdrol spelen. Restaurants, producenten, consumenten, winkels, buurthuizen, supermarkten, kookscholen, boerderijen en basisscholen doen mee met een eigen activiteit, van kleinschalig tot groots aangepakt. Elk jaar is er een hoofdstad van de smaak. In 2010 is dat den Bosch ook met meer dan 100 activiteiten, alle informatie vindt u op www.weekvandesmaak.nl  De Week van de Smaak ® is in 2010 van 19 tot en met 26 september met de kick off op 19 september in den Bosch met een groots smaakbal in het provinciehuis.

Wedstrijden
Jaarlijks organiseert EURO-TOQUES twee wedstrijden.
Jonge koks (tot 30 jaar die geen lid van EURO-TOQUES hoeft te zijn)  met een afgeronde opleiding kunnen strijden voor de titel 'Young Rubbens Chef'.  De eindronde van deze wedstrijd wordt gehouden tijdens de European Fine Food Fair in Maastricht. De winnaar ontvangt de Rubbens wisseltrofee en mag een stage bij Myrthle Allen in Ballymaloe House in Ierland volgen.
Tijdens dezelfde beurs maakt een deskundige jury bekend welk aangesloten bedrijf het beste "EURO-TOQUES Restaurant van het jaar" is. Gekeken wordt naar diverse facetten, zoals publiciteit, menukaart, gevelschild. Aan de prijs is een Gero-wisseltrofee verbonden, een bestek cassette van Van Kempen & Begeer, het diamanten mes van Wüsthoff, een bij HANOS-ISPC te besteden bedrag alsmede een waarde cheque voor kalfsvlees van de VanDrieGroup.

Euro-Toques Magazine
4 x per jaar verschijnt dit blad. Een abonnement kost € 15.—per jaar
Het Nationaal Moederdag diner®
Dit is een jaarlijks terugkerende activiteit  voor kinderen die meegedaan hebben aan  de wedstrijd om een menu te maken wat de kinderen op Moederdag samen met vader kunnen koken. Een voorproefje daarvan koken 10 geselecteerde kinderen op de woensdag voor Moederdag onder leiding van Euro-Toques leden. kijk op www.papilletje.nl voor meer info

Smaaklessen
Euro-Toques koks geven al sinds 1996 een smaakles aan kinderen in groep 7/8 en doen dit sinds 2007 in samenwerking met de Universiteit Wageningen, het voedingscentrum en Schoolgruiten. Zie hiervoor onze site www.papiletje.nl


                                                                                                                                                           Naar boven